Hip-Hop Star
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Phila (C.I.A)

In jos

Phila (C.I.A)                                  Empty Phila (C.I.A)

Mesaj  BaDBoY Dum Noi 27, 2011 11:23 am

Inceputurile mele in domeniul muzical se trag din vremea liceului. Nu m-am nascut geniu ca altii, sa fac muzica de la inceputurile ei in Romania, dar am ascultat tot ce-mi cadea in mana, inca de la primele casete. N-am prea avut noroc de oameni cu abilitati si gusturi comune pe langa mine, dar cu cei pe care i-am avut prin zona, am incercat sa “producem” ceva. N-am sa uit niciodata primele piese inregistrate intr-un mediu destul primitiv, cu 2 casetofoane si un microfon de jucarie, toate ramanand la stadiul de sufragerie.
A urmat o pauza destul de lunga, pana in primu’ an de facultate, cand l-am intalnit pe Joe, cu care urma sa-mi petrec cursurile la billiard.
Prin intermediul lui, am cunoscut si trupa Conflikt Stradal, in care activa varul sau, Byga. Fiind din alt oras si terminand faculatea, Marian (Japka) – jumatatea cealalta a formatiei, a fost nevoit sa paraseasca trupa, in care urma sa activez si eu mai tarziu.
Au urmat piese inregistrate in diferite locatii, care de care mai dubioase, concerte, colaborari cu artisti locali, etc. Intr-unu’ din locurile unde reuseam sa ne strangem o data pe saptamana, printre altii, l-am cunoscut si pe Rashid, pe atunci Profethu’, cel care ni se alaturat, si cu care am format ulterior trupa C.I.A.
De atunci a urmat o serie de evenimente si intamplari, materializate in alte zeci de piese, prestatii si aparitii, care ne-au mentinut pasiunea si dorinta vie de a continua.
BaDBoY
BaDBoY
Administrator.
Administrator.

Mesaje : 46
Data de înscriere : 21/11/2011
Varsta : 27
Localizare : ChinaTown

https://thebeststar.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum