Hip-Hop Star
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Rashid (C.I.A)

In jos

Rashid (C.I.A)               Empty Rashid (C.I.A)

Mesaj  BaDBoY Dum Noi 27, 2011 11:21 am

In copilarie am fost fan Michael Jackson.
Ca mai toata lumea primul contact cu muzica  rap a fost cu Mc Hammer si Vanilla Ice. Prima trupa serioasa de hip hop care mi-a placut a fost House of Pain, iar dupa aceea  am continuat cu Cypress Hill, Wu-Tang, Public Enemy, Epmd, Das Efx, Dr. Dre, etc.
Am inceput sa fac muzica in iunie 1999 activand in trupa N.D.K., ulterior trupa si-a modificat structura de 2 ori, in ambele formule am ramas in trupa fiind un adept al continuitatii. Cu N.D.K. am prestat in Craiova si in majoritatea oraselor mai importante din zona.
Dupa experienta acumulata in 3 ani cu N.D.K.
am simtit nevoia sa ma exprim independent de ceea ce faceam cu trupa si am inceput sa lucrez la piese. La scurt timp colegii mei de trupa s-au lasat de muzica din motive personale si m-am vazut pus in situatia de a canta singur. Sub numele de Profethu' am cantat si am inregistrat piese singur timp de 4 ani.
In decursul timpului am aparut in calitate de invitat si/sau producator pe mai multe materiale "neoficiale" in underground, pritre care: Colaj Urban (compilatie), albumul ViolLent - "Cei Ce Uu Urechi Sa Asculte”, albumul Proxima Evita - "Reactii In Lant", etc.
Cu Byga si Phila m-am intalnit prin 2004 intr-un bar in care se organizau seri hip-hop. Printre zeci de freestyle-uri si piese cantate, au inceput sa se lege prietenii si colaborari pe piese de studio si chiar o semi-compilatie sub numele de "C.I.A. prezinta…", lansata gratuit pe net.
A urmat o serie de concerte impreuna, iar de aici si pana la formarea trupei nu a mai fost decat un pas. Dupa contactul cu La Familia si inregistrarea piesei "Mai Vrei", am intrat in studio pt inregistrarea primului album C.I.A. - "Invazia".
BaDBoY
BaDBoY
Administrator.
Administrator.

Mesaje : 46
Data de înscriere : 21/11/2011
Varsta : 27
Localizare : ChinaTown

https://thebeststar.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum